درباره ما

معرفی آزمایشگاه

پارک علم و فناوری مازندران وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به منظور پاسخگویی به بخشی از نیازهای پژوهشی کشور (به ویژه در منطقه شمال کشور)، از سال 1390 فعالیت های خود را با ماموریت توسعه فناوری در حوزه های کشاورزی، شیلات و سلامت آغاز نمود.

به منظور ایجاد بستری حمایتی مناسب و در دسترس برای ایده پردازان و در جهت ماموریتی که در موافقت اصولی پارک علم و فناوری مازندران لحاظ شده بود، با الویت کمک به فناوران استان، آزمایشگاه و کارگاه مرکزی پارک علم و فناوری مازندران در آبان ماه 1393 تاسیس شد.

سازوکارهای تعریف شده در مجموعه آزمایشگاه و کارگاه نمونه سازی پارک علم و فناوری مازندران به نحوی است که واحدهای فناور از الویت بالاتری در استفاده از خدمات برخوردارند و در مرحله بعد پژوهشگران و دانشجویان تحصیلات تکمیلی امکان استفاده از فضا و امکانات موجود را دارند. این مجموعه با رویکردی غیرانتفاعی و در راستای توانمندسازی و توسعه فناوری خدمات ارائه می دهد.

مجموعه آزمايشگاه پارک علم و فناوری مازندران در تاريخ 93/10/15 با طی مراحل قانونی به عضويت قطعی شبكه آزمایشگاه­های علمی ایران (شاعا) در آمد و به علت اقدامات گسترده و تلاش های موثر، به عنوان آزمايشگاه مرجع كارگروه استاني شبكه شاعا تعيين گرديد. همچنین مجموعه آزمایشگاهی – کارگاهی پارک علم و فناوری مازندران در تاریخ 93/11/30 به شبکه آزمايشگاهی فناوری های راهبردی کشور و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری پیوست و در تاریخ 95/7/10 به عضویت قطعی این شبکه درآمده است.

اهداف آزمایشگاه مرکزی پارک علم و فناوری مازندران

2-1. ارائه خدمات و افزایش بهره­وری در زمینة تأمین نیازهای فناوری نو، پژوهشی و ارائه خدمات تخصصی مرتبط

2-2. استفاده مشترک و بهینه از تجهیزات آزمایشگاهی توسط واحدهای فناور مستقر

2-3. محل تلاقی پژوهشگران و دانشجویان، فناوران استان و کمک به هم افزایی و ارتباط موثر آن ها

2-4. ارائه خدمات آزمایشگاهی به اشخاص حقیقی و حقوقی

2-5. کاهش هزینه های آزمایشگاهی و صرفه جویی در هزینه کرد پروژه های تحقیقاتی

2-6. دسترسی آسان فناوران، ایده پردازان، اعضای هیات علمی، پژوهشگران و دانشجویان به فضاها و امکانات پژوهشی